Bitstamp burza

Bitstamp je zpět, potvrdil roli důvěryhodné směnárny

 

Bitstamp obnovil obchodování, dočasně zrušil poplatky

Po pěti dnech nejistoty, občasných twitterových příslibů N.Kodriče, CEO Bitstampu a spekulací vynervovaných traderů, spustila směnárna v pátek 9.1.2014 znovu provoz.

Bitstamp na svém blogu oznámil svůj návrat do běžného obchodního režimu s tím, že přináší nové funkce pro zlepšení bezpečnosti a řadu nových služeb pro své zákazníky. Jako poděkování za jejich trpělivost také zrušil do 17.1.2014 poplatky za nákup a prodej bitcoinů. Jak klienti postupně potvrzují, našli na svých účtech zůstatky ve stejné výši, jako před pondělním uzavřením provozu.

Jak se dočtete v tomto článku, zatím neznámý hacker vyvedl z burzy necelých 19.000 btc v hodnotě více než 5 milionů dolarů. V průběhu dalších dní se ukázalo, že jen včasným zásahem se na poslední chvíli podařilo odvrátit krádež dalších bitcoinů za 1,75 milionů USD.

Nový hardware, zlepšení bezpečnosti, udrží to zákazníky?

Jak již v průběhu horkého týdne oznámil Nejc Kodrič, směnárna změnila své systémy „od základů“, přešla na nový hardware, což může potvrdit jednu z teorií, že byl útok veden jako „insider job“. Změny zahrnují také přechod na cloudovou infrastrukturu AWS a integraci technologie multi-podpisů pro bitcoinové peněženky ve spolupráci s BitGo.

To vše by podle vyjádření burzy mělo zabránit dalším pokusům o hackerský průnik, obnovit důvěru zákazníků a udělat Bitstamp lepší a silnější než kdy předtím.

Následující dny ukážou, jestli zákazníci jedné z největších směnáren zůstanou, nebo se budou preventivně přesouvat jinam. V prvních hodinách po znovuotevření se na chvíli zvýšila nákupní aktivita a cena bitcoinu – to by svědčilo pro teorii, že převažuje snaha o nákup BTC a rychlé vyvedení jinam. Další obchodování už ale tomuto trendu nenasvědčuje a zřejmě až následující dny ukáží, jestli klienti Bitstampu ocení jeho postup a zůstanou mu věrní…

V každém případě je potřeba ocenit, jak se Bitstamp k celé situaci postavil, s jakou rychlostí zvládl krizi – snad jen průběžná komunikace mohla být o něco konkrétnější. Určitě se to však nedá srovnat s tím, jak potupně před necelým rokem skončila největší burza MtGox. Bitstamp nyní potvrdil, že je od těch dob bitcoinová infrastruktura na jiné, kultivovanější úrovni.

I když na této burze osobně neobchoduji, držím jí palce a jsem opravdu rád, že se nepotvrdily škodolibé prognózy škarohlídů a haterů. Pro budoucnost bitcoinu je zvládnutí této situace tou nejlepší zprávou.

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

 burza binance
5/5 - (3 votes)
Karel Fillner

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..