bitcoin a facebook

Bitcoin pošlete jednoduše přes Facebook – jako zprávu

 

Bitcoin je pravděpodobně před průlomovým momentem – nový start up QuickCoin ze San Francisca oznámil, že plánuje integrovat rozhraní pro platbu bitcoinem na Facebooku.  Projekt je označen jako „sociální peněženka“ a umožní uživatelům Facebooku posílat i přijímat bitcoin velmi jednoduše.

Bitcoinová peněženka nebude nutná

Primárním cílem QuickCoinu bude uvedení bitcoinu na Facebook s tím, že počítá s rychlým virálním rozšířením, podobných služeb by však mělo být v budoucnu ještě víc.

Marshall Hayner, spoluzakladatel společnosti sleduje především odstranění složitosti používání kryptoměny pro běžné uživatele.

„Jestliže chceme, aby lidé přijímali a používali bitcoin, musíme jim umožnit zvládnout to bez větších technických znalostí, nemusí ani vědět, že pracují s bitcoinem. Nemůžou mít pocit, že jsou součástí komplikovaného procesu.“

QuickCoin má jednoduché rozhraní, které je optimalizované i pro použití v mobilních zařízeních. Digitální měna se uživatelům zobrazuje v klasických penězích, stejně jako v „kouscích“ bitcoinu. Je tak více srozumitelná i lidem, kteří považuji bitcoin samotný za příliš drahý – snáze tak zjistí, že je je dělitelný až na osm desetinných míst a k placení se dají použít i ty nejmenší jednotky (satoshi).

Jak to funguje?

Uživatelé sociální sítě musí být přihlášenibitcoin na sociální síti se všemi detailními údaji, které jsou součástí jejich Facebook účtu. Aplikace jim pak vytvoří seznam přátel, kterým mohou posílat bitcoiny – dokonce i když přátelé nebudou zrovna připojeni. K doplnění QuickCoin účtu pak slouží jednoduché tlačítko „přijmout btc“, použit je přitom i QR kód obsahující klíč k peněžence. Z Facebooku je však také možné odeslat bitcoiny do jakékoliv externí peněženky. Jakmile jsou btc na účtu příjemce, dostává uživatel FCB zprávu o tom, že dorazily…

Facebook je jen začátek

Podle vyjádření M. Haynera je integrace bitcoinu nejlepší cesta, jakou mohl začínající start up zvolit. S ohledem na tom, že má Facebook v současnosti skoro 1,3 miliardy uživatelů, to rozhodně dává smysl.

Nicméně,  s ostatními spoluzakladateli William Cottonem a Nathanem Landsem (ti mimo jiné organizovali únorový bitcoinový veletrh v San Franciscu) mají další velké plány.

„Sociální peněženka QuickCoin je náš první produkt. Facebook je jen začátek a my pro nadcházející měsíce připravujeme další úžasné možnosti a obchodní partnerství“

A i nadále chtějí vše vytvářet tak jednoduché, jak je to jen možné – včetně toho, že např. i QR kódy budou použity pouze pokud to bude absolutně nezbytné.

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

„Ne každý má čas a možnosti k rozsáhlému zkoumání bitcoinu, než jej začne používat. Stejně tak jako většina lidí, kteří používají Internet nepotřebuje vědět, jak funguje DNS, mělo by to samé platit i pro bitcoin.“

Podobné možnosti, jaké přináší QuickCoin a integrace do Facebookových účtů mohou bitcoin posunout neuvěřitelně dopředu. Pokud se to podaří absolvovat bez problémů, budou slova investora Mika Novogratze o chytrém investování do bitcoinu přímo prorocká…

 burza binance

zdroj: CoinDesk

5/5 - (1 vote)
Karel Fillner

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..