nahradí bitcoin platby cash?

Bitcoin mohou brzy akceptovat tisíce nových obchodníků

Má-li být koncept bitcoinu úspěšný, stojí před ním ještě několik důležitých výzev. Jednou z nich je akceptace kryptoměn jako platidla v širokém portfoliu obchodníků, ať již v kamenných obchodech, nebo v e-shopech apod.

Platba bitcoinem se dá zjednodušit

Sídlo firmy Intuit

Intuit Inc. – foto Flickr, Erik Eldridge

Jednou z cest, jak dostat bitcoin mezi obchodníky a jejich zákazníky,  je zjednodušení procesu samotné platby. Jednou ze společností, které se touto problematikou zabývají, je Intuit Inc. – americká firma, která vyvíjí účetní a daňový software pro malé firmy a jednotlivce.

Intuit nyní oznámil, že testuje novou bitcoinovou platební službu zaměřenou na malé a střední firmy. QuickBooks Bitcoin Payments má umožnit malým podnikům přijímat platby v kryptoměně bez použití bitcoinových peněženek, nebo jakýchkoliv znalostí o bitcoinu samotném.

Službu vyvíjí Intuit Labs, experimentální větev Intuit Inc. Podobný koncept využívají i současné platební brány – Coinbase, BitPay a Mollie, jejichž cílem je usnadnit používání a akceptaci digitální měny.

Nižší náklady a menší riziko, široká základna uživatelů

Intuit Labs ukazuje, že šeky, hotovost a kreditní karty mají řadu nedostatků, které mohou platby kryptoměnami řešit – ať už se to týká obtížného sledování hotovostních toků, složitých transakčních cest u šeků, nebo vysokých poplatků u kreditních karet.

Přišli jsme na inovativní způsob, jak umožnit malým podnikům přijímat platby bitcoinem bez jakéhokoli rizika a dokonce bez použití bitcoinové peněženky 

Vývojáři identifikovali a řeší dvě hlavní překážky, které brání širokému přijetí bitcoinu obchodníky.

  • bitcoinová peněženka – důvěra ve služby třetích stran (on-line peněženky) teď není příliš vysoká
  • riziko kolísání kurzu bitcoinu – volatilita je stále vysoká a to si nemohou obchodníci dovolit

QuickBooks oba problémy řeší a obchodníci na svých účtech i po akceptaci bitocinu uvidí pouze dolarové platby.

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Co odlišuje Intuit od ostatních konkurenčních projektů je  široká základna uživatelů jejich služeb. Firma se specializuje na tzv. POS (point-of-sale) softwarová řešení, která v USA používá velmi mnoho menších a středních obchodů. V podstatě tak bude nabízet novou službu pro stávající uživatele a nemusí tak začínat od nuly, jako BitPay, nebo Coinbase.

Minulý týden s podobným řešením přišel holandský poskytovatel platebních služeb Mollie a nabízí ji svým 10.000 zákazníkům. Intuit je však svojí službou schopen obsáhnout daleko větší tržní prostor, protože Mollie je omezena pouze oblastí Beneluxu.

QuickBooks pro bitcoin je v současné době ještě v testovacím režimu, dosud nebylo oznámeno, kdy se spustí ostrý provoz. V současné době se mohou hlásit zájemci, kteří budou zkoušet beta provoz služby.

zdroj: CoinDesk

 burza binance
5/5 - (1 vote)
Karel Fillner

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..