bitcoin kurz analýza

Bitcoin kurz – analýza. Medvědi se probudili do jara

Tradice porušena – nedělní dump přišel v pondělí

Urputný boj býků proti medvědům ještě evidentně neskončil, ale zatím se zdá, že medvědi mají stále navrch. Ačkoliv to  do poloviny března vypadalo, že vítězství býků je na dosah, nakonec je vše jinak a pravděpodobně si medvědů ještě užijeme. Nestačí vyhrát jen jednu bitvu.

Po nejasném pátku, kdy vznikala minulá analýza, to z poloviny vypadalo na korekci pádu a z poloviny na další propad. Ačkoliv se oblíbený nedělní dump nekonal (a zdálo se, že je to po dlouhé době první případ), objevilo se rozuzlení v pondělí večer. Na trhu se objevil další větší dump a ten poslal cenu bitcoinu až k 215 USD, přičemž i tady byl objem v krátkodobém měřítku nadstandardní. Na Bitfinexu se během hodiny protočilo před 16 tisíc BTC. Za den to bylo skoro 50tis BTC, což už není tolik, v březnu byly při růstech ceny objemy i 2x vyšší.

bitcoin kurz analýza

kliknutím přejdete na tradingview.com

Co dál – půjdeme ještě o něco níž

Na co se tedy připravit v dalším týdnu? Nyní už se zdá, že jsou Elliotovy vlny po posledním vývoji jasně patrné a nacházíme se v hlavní vlně u čtvrtého vrcholu. Poslední, pátý vrchol, lze tedy očekávat níž, dokonce by se měl objevit níže než vrchol třetí. Tomu nahrává i suport 210 USD, který najdeme v minulosti a který byl zmíněn v poslední analýze. Budeme také sledovat indikátor MACD a očekávat druhé protnutí (a vrchol) výše, než předchozí vrchol (naznačeno kolečkem dole v grafu indikátoru). Pokud by opravdu došlo k protnutí na vyšší úrovni při dosažení pátého vrcholu. pak lze očekávat obrat a průraz trendové linie, která vymezuje oranžový trojúhelník.

Doporučení: Držet, ředit a nakupovat kolem 210 USD. StopLoss až kolem 200 USD. PT zůstává 290 USD. Pokud chcete shortovat, tak v zásadě už teď byste měli mít pozici a tu uzavírat poblíž 210 USD.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

728x90

Podobné články

3 comments

  1. BitBeliever

    Tak mě napadlo když každý pátek pravidelně kroužím kolem btctipu a nemůžu se dočkat nové analýzy – možná by čtenáři uvítali možnost nechat si zasílat analýzu pravidelně emailem. Případně jen nějaký krátký informační email, že analýza je online s odkazem na ni:)

    • Ředěním se myslí např. to, že dokupuji bitcoiny (pokud na to mám prostředky) za stále nižší cenu a „ředím“ tak vyšší cenu, za kterou jsem je třeba koupil dříve. Prakticky – koupil jsem 10 BTC za 300 USD, když klesne cena, koupím dalších 10 BTC za 200 dolarů. Koupil jsem tedy celkem 20 bitcoinů za průměrnou cenu 250 dolarů. To je ředění – pokud mám prostředky, minimalizuji riziko horšího nákupu a vylepšuji si výchozí pozici. Jinými slovy – při každém poklesu ceny se snažím dokoupit, abych snížil průměrnou cenu všech nákupů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..