bitcoin čas na vybrání zisku

Bitcoin kurz – analýza. Je čas vybírat zisky

Kurz bitcoinu skončil na 213 USD, přibývají nákupy

Zpočátku pesimistický týden skončil optimisticky, minimálně proto, že jsme se včera definitivně rozloučili se zimou, spálili čarodějnice a vy už čekáte na prvomájovou analýzu bitcoinového trhu. A zdá se, že by opravdu mohla být optimističtější, než ta předchozí.

V pravidelném nedělním dumpu se kurz bitcoinu propadl až na 213 USD, níže se však naštěstí nedostala. Potvrdil se tak předpoklad z minulého týdne.  V pondělí se však na Bitfinexu začaly v hloubce trhu objevovat nákupní nabídky ve velkém objemu a přitom nešlo o typické buy wally (jednorázové nabídky s obrovským objemem, jejichž cílem bývá spíš vystrašení obchodníků).

bitcoin kurz analýza květen 2015

kliknutím na obrázek přejděte do online grafu

Ovlivnil cenu podivný nákup na burze BTC-E?

Zajímavá situace nastala v pondělí na BTC-E, kde byl málo likvidní trh převálcován velice podivným nákupem, který krátkodobě vyslal cenu až k úrovni 270 USD. Důvod? Neznámý. Ten den se zobchodovalo 4x víc objemu, než je v těchto dnech na burze běžné. Tato epizoda však ovlivnila i ostatní burzy a cena se tak ustálila kolem 226 USD – až do čarodějnic. To už se k této ceně také přiblížila medvědí trendovka, která má svůj počátek v březnovém vrcholu kurzu bitcoinu kolem 297 USD. V takové konstelaci bylo proražení jen otázkou času. Aktuálně se cena vyhoupla až na 240 USD a bude zřejmě následovat vybírání zisků.

Čeká se výběr zisků, odvážní mohou držet a dokupovat

V příštím týdnu dojde ke zpomalení růstu a k dalšímu vybírání zisků. Během neděle by mohlo dojít krátkodobě k poklesu na úroveň kolem 230 USD. Zatím ale převažuje mírný optimismus, cena by se mohla pohybovat v pásmu 230-240 USD. Ti, co nakoupili kolem 213USD mají nyní šanci prodat se ziskem. Osobně bych však radil dále držet, při krátkodobém poklesu akumulovat. K překonání kurzu 240 USD a dalšímu pohybu vzhůru by mohlo dojít až v dalším týdnu, nyní bych s tím spíš nepočítal.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance

Podobné články

2 comments

  1. vladis

    analyza hezka, ja si ale myslim ze koupna sila se probouzi vic nez sme vsichni cekali. aktualne to vypada ze jeste dnes nebo zitra to prorazi 245, stoupa to bez zavahani nebo naznaku ustaleni, uvidime to se bude dit, bude to ale zajimave. zatim to nevypada na spicku, leda ze by to zase spadlo na 235. nejvic me ale zaujima dlouhodobejsi horizont vyvoje, v me analyze to prorazilo trend od posledniho ataku na 300, aktualne to taky pronika celkovym trendem od 1100, nejvic me trapi otazka zda se rust obejde beze dna, pokud to ma jet nahoru na delsi dobu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..