bitcoin čas na vybrání zisku

Bitcoin kurz – analýza. Je čas vybírat zisky

Kurz bitcoinu skončil na 213 USD, přibývají nákupy

Zpočátku pesimistický týden skončil optimisticky, minimálně proto, že jsme se včera definitivně rozloučili se zimou, spálili čarodějnice a vy už čekáte na prvomájovou analýzu bitcoinového trhu. A zdá se, že by opravdu mohla být optimističtější, než ta předchozí.

V pravidelném nedělním dumpu se kurz bitcoinu propadl až na 213 USD, níže se však naštěstí nedostala. Potvrdil se tak předpoklad z minulého týdne.  V pondělí se však na Bitfinexu začaly v hloubce trhu objevovat nákupní nabídky ve velkém objemu a přitom nešlo o typické buy wally (jednorázové nabídky s obrovským objemem, jejichž cílem bývá spíš vystrašení obchodníků).

bitcoin kurz analýza květen 2015

kliknutím na obrázek přejděte do online grafu

Ovlivnil cenu podivný nákup na burze BTC-E?

Zajímavá situace nastala v pondělí na BTC-E, kde byl málo likvidní trh převálcován velice podivným nákupem, který krátkodobě vyslal cenu až k úrovni 270 USD. Důvod? Neznámý. Ten den se zobchodovalo 4x víc objemu, než je v těchto dnech na burze běžné. Tato epizoda však ovlivnila i ostatní burzy a cena se tak ustálila kolem 226 USD – až do čarodějnic. To už se k této ceně také přiblížila medvědí trendovka, která má svůj počátek v březnovém vrcholu kurzu bitcoinu kolem 297 USD. V takové konstelaci bylo proražení jen otázkou času. Aktuálně se cena vyhoupla až na 240 USD a bude zřejmě následovat vybírání zisků.

Čeká se výběr zisků, odvážní mohou držet a dokupovat

V příštím týdnu dojde ke zpomalení růstu a k dalšímu vybírání zisků. Během neděle by mohlo dojít krátkodobě k poklesu na úroveň kolem 230 USD. Zatím ale převažuje mírný optimismus, cena by se mohla pohybovat v pásmu 230-240 USD. Ti, co nakoupili kolem 213USD mají nyní šanci prodat se ziskem. Osobně bych však radil dále držet, při krátkodobém poklesu akumulovat. K překonání kurzu 240 USD a dalšímu pohybu vzhůru by mohlo dojít až v dalším týdnu, nyní bych s tím spíš nepočítal.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

 burza binance
5/5 - (3 votes)

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Podobné články

2 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..