bitcoin růst kurzu

Bitcoin – analýza. Šance na další růst ceny bitcoinu

 

Minulý týden vyšel jen tak tak

Na denních grafech jsme o sedm barů dále a tedy uzrál čas vrhnout se na další předpověď a pokusit se odhadnout budoucí vývoj ceny bitcoinu na světových burzách. Nejprve ale malé ohlédnutí.

Minulý týden jsem předpovídal růst a ten skutečně nastal, i když nebyl dosažen mnou předpokládaný target 280 USD. I tak příležitostí vydělat bylo dost. Na své si přišli zejména vlnkovači – tradeři, kteří se rádi „vozí“ na vlnkách. K určení správného okamžiku výstupu posloužil spíš trailing stop – to je stoploss, který se posouvá tak, jak roste cena, ale nikdy se nevrací zpět. Jakmile tedy cena začne klesat, pozice se uzavře na posledním stoplossu v ziskové oblasti. Já své dvě pozice (219+250 ~ 234.5) uzavíral na trailing stopu 253 USD.

Jak jsem napsal, target dosažen nebyl, ale ani nebyl dosažen původně navržený stoploss 210. Ti, co své cíle a stoplossy nemění, tedy mohou být stále v pozici a výhled je prozatím optimistický. Ovšem s výhradami.

Předpoklad: větší šance pro růst

Pořád je tedy šance sáhnout si na target 280 USD a cena bitcoinu by se mohla dostat až k 300 USD. Na druhou stranu, pokud bude růst pomalu, jistě se na scéně objeví další netrpěliví prodávající, kteří by mohli cenu poslat ke dnu. Přesně to se stalo na přelomu roku a kvůli nim se bitcoin dotkl až hranice 166 USD. Proto doporučuji obchodovat se stoplossem. Pro nástupní cenu 240 USD a pro target 280 USD výchází zisk 40 USD, stoploss bych tedy volil na ceně 223 USD, což je opravdu na hraně z hlediska RRR: 2.35 (Reward Risk Ratio) , takže raději výš, ale moc prostoru tam není. Optimisté s vyšším targetem si to však mohou dovolit risknout.

analýza kurzu bitcoinu
Pokud dojde k dumpu, jsou záchytné supporty na těchto úrovních: 228 USD, 210 USD, 192 USD a 166 USD. A ještě perlička, 10tis BTC čeká na úrovni 223 USD na Bitfinexu (v době psaní článku). Já doufám, že případný nápor zachytí v nejhorším případě ten druhý support, tedy že pod 200 se snad nedostaneme.

Hodně štěstí.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na btc trzích to platí dvojnásob.

 Simplecoin směnárna

Podobné články

5 comments

 1. Richard Choun

  Dobrý den,
  i když se vám bude zdát tento komentář nesouvisející, prosím o jeho zveřejnění. Chtěl bych se podělit se všemi o vlastní zkušenosti s „převratným faucetem“ btc-flow.cz. Nabízí v podstatě reálné 200% zhodnocení vkladu v bitcoinech v závislosti na různých programech. Stránka byla registrována někdy začátkem února a do tohoto víkendu se zdálo, že se skutečně nejedná o podvod. Od včerejšího večera je stránka off-line i se všemi vklady střadatelů, které podle všeho nebyly právě malé. Zajímalo by mne, jestli je někdo také touto stránkou uveden v omyl v ČR. Díky.

  • Myslím, že „uvedených v omyl“ bude docela dost. Stejně jako u různých „double“ webů, které slibují stovky procent navíc během pár dnů, musí být většině „investorů“ jasné, že je jen otázka času, kdy provozovatelé zmizí v nenávratnu. Je to prostě stejné, jako v offline světě, kde vám někdo slibuje zázračné zhodnocení. Ponzi, Madoff systém, další jména určitě znáte – je to stále stejné. Pseudonymita bitcoinu takové praktiky samozřejmě ulehčuje, s tím se nedá moc polemizovat, vždy je to ale o lidech, do jakého rizika jsou ochotni jít. Co je v podstatě reálné zhodnocení vkladu 200%? Ano, 200% zhodnocení je reálné (zvlášť u kryptoměn), někdy dokonce v řádu hodin i dnů – pokud se vyznáte ve spekulacích na burze a máte také dostatečnou dávku štěstí. Pouhým vložením prostředků do programů podobných btc-flow.com (btc-flow.cz neexistuje), nebo bigdoubler.com apod. dosáhne zhodnocení prvních pár odvážlivců, kteří stačí nalákat další důvěřivce, než se vše zhroutí… Btc-flow možná vypadal trochu důvěryhodněji, vždy je asi lepší chvíli počkat a dobře se rozmyslet. Já osobně bych žádné prostředky neinvestoval. Chcete si zahrát? Ok – zkuste běžné „faucety“ – jsou sice založeny na klikání a shlédnutí reklam, nabízejí opravdu legrační drobné, ale je to regulerní cesta, jak přijít k pár tisícům Satoshi a vyzkoušet si peněženku. Na zbohatnutí to není, ale také není o co přijít.

 2. Marek

  Dobrý den Nováku, a potažmo všichni ostatní, mám jednoduchý dotaz. Na jaké burze obchodujete a vlastníte přímo BTC nebo obchodujete CFD (contract for difference ) Bitcoin na nějaké platformě brokera? Hledal jsem totiž nějakou možnost obchodování CFD Bitcoinu a našel jsem pouze společnost plus500, která mi nepříjde však vůbec důvěryhodná. Díky za Vaši odpověď.

  • Ondra

   Zdravím

   CFD jsem zkoušel, ale je to spíš loterie, než nějaké investování. Takže opravdu si kupuju a prodávám bitcoiny fyzicky, mám vlastní peněženku ve které si bitcoiny syslím. Obchoduji ale raději v českých směnárnách za české peníze, brání mi to obchodovat rychle a skalpovat trhy, což je většinou začátek obrovských ztrát (v Čechách není tak velká likvidita, aby tady člověk protočil hodně peněz)

   Doporučuji pokud si s tím chcete hrát, vyčlenit tak 20kKč a jednoduše nakupovat a prodávat. V zahraniční bitstamp, bitfinex, btc-e, doma BitStock a občas mrknout na simplecoin, jestli tam není náhodou výhodnější kurz (většinou ne, ale jednou jsem úspěšně arbitroval, jen ze z legrace).

   Doporučuji nedržet bitcoiny na žádné burze. Pokud vlastníte bitcoiny, tak v zásadě ve vlastní peněžence. V tomhle směru je skvělý právě BitStock, který umí obchodovat přímo mezi peněženkami uživatelů.

   PS: Takže vidíte, že jsem spíš konzerva. Proto raději dělám denní grafy, než minutové 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..