bitcoin analýza graf březen 2021

Bitcoin analýza: Panika není namístě, stále jsme v bull marketu

Panika na trzích

Po krátkém vzestupu se opět vracíme k mírné panice na trzích. To je v souladu s tím, že se bitcoin a kryptoměny nachází v bull marketu. Bull market je obvykle charakterizován podstatně silnější volatilitou a náchylností k emocionálním výkyvům, což vidíme i právě teď. 

Jako vždy začneme pohledem na týdenní graf, kde se z technického hlediska od poslední analýzy nemění opravdu vůbec nic. Trend zůstává neměnný, což znamená, že jsme nadále v extrémním bullrunu. 

týdenní graf bitcoinu konec března 2021

Jak je vyznačeno na grafu, tak 20WMA (standardní hranice pro korekce v bull marketu) je nadále vzdáleno nynější ceně. Hranice 20 WMA se nachází na přibližně 36 000 USD. To je hranice, kam se cena bitcoinu v bull marketu může běžně podívat. Rozhodně proražení této hranice naopak bude signalizovat, že se dost možná blíží bear market. 

Pokud patříte mezi panikařící investory, tak je potřeba si uvědomit, že od počátku nynějšího roku je BTC o 85% dražší. Tento fakt ilustruje, že se nacházíme v enormním bull marketu a korekce jsou tak nyní namístě. 

týdenní graf bitcoin 2021 březen

Pokud se podíváme na denní graf, tak zjistíme, že se nyní tak říkajíc láme chleba. 

Bitcoin 50 DMA graf

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

V době psaní textu cena bitcoinu testuje hranici 50 DMA (Daily moving average). Právě 50 DMA se v posledních měsících ukázalo jako support pro extrémní růst. Zde se jako obvykle nabízí dvě varianty. V případě odrazu od hladiny můžeme očekávat pokračování vyznačeného trendu. 

V opačném případě pak pravděpodobně půjdeme delší dobu do strany a případně hrozí korekce k hladině 20WMA (Cca 36 000 USD). Je nicméně potřeba opět zdůraznit, že taková korekce je běžná a investoři musí počítat s vysokou volatilitou. 

On-chain analýza – První velká změna

V rámci on-chain analýzy máme první větší změnu. Jedná se o chování dlouhodobých hodlerů, kteří postupně prodávají svoje bitcoiny nově příchozím v takové míře, u které se dá konstatovat, že přichází další období bull marketu. 

adresy s malým množstvím bitcoinů

Předchozí graf ukazuje počet “malých ryb”. Jedná se o adresy, které drží méně než 1 bitcoin. Ty jsou na konstantním vzestupu, pokud pomineme peak na konci roku 2017. Malí investoři tak nadále proudí do bitcoin ekosystému a z části z nich se stávají noví hodleři. Celkově malí investoři tvoří 5.2% trhu s bitcoinem. 

velryby a prodej bitcoinů

Vzestup menších investorů je logicky reflektován v postupných prodejích ze strany “velryb”. A zde již vidíme důvod, proč se domnívat, že bull market je již v nové fázi. Jak je vidět na grafu, tak největší velryby v posledních dvou měsících zrychlily míru prodejů. Střední velryby také postupně prodávají, ale je zde skupina malých velryb, které nadále velmi silně akumulují, což by odpovídalo přibližně prostřední fázi bull marketu. 

Bull market jako takový obvykle končí tím, že velcí hráči prodávají tolik, že ani příchod nových retail investorů nestačí pokrýt nabídku ze strany velryb. Nabídka tak výrazně překročí poptávku a najednou zde máme bear market. 

metrika Reserve risk bitcoin

Graf Reserve Risk se používá na indikaci cenových topů. Jak je vidět, tak se opravdu nacházíme v určité formě středu bull marketu. Vzestup indikátoru do červené zóny již značí, že se bull market chýlí ke konci a tudíž je potřeba začít vybírat zisky rychlejším tempem. 

 burza binance

Metrika Reserve Risk v podstatě ukazuje přesvědčení hodlerů neprodávat. Jedná se poměr počtu dní, kdy se mince v peněženkách nehýbou ku ceně. Červená zóna je tak již vysoce atraktivní pro prodej a většina hodlerů zde již prodávat prostě začne, protože již nechtějí riskovat případný bear market. 

graf poměru mezi krátkodobými a dlouhodobými hodlery

Na grafu poměru mezi dlouhodobými a krátkodobými hodlery také vidíme postupný přesun BTC od long-term majitelů k těm, co nově přichází na trh. Tmanvé zóny ukazují profit dlouhodobých i krátkodobých investorů a naopak světlé zóny (Max pain) ukazují investory ve ztrátě. 

Závěr

Bull market je v plném proudu a postupně přecházíme do pozdější části bullmarketu, který je charakterizován investičním šílenstvím. Již nyní je vidět, že velcí investoři prodávají BTC do rukou nově příchozích. Část hodlerských adres tak vybírá zisky po dlouhé akumulaci.

Ačkoliv se top bull marketu postupně blíží, tak jsme stále přibližně v polovině bull marketu (za předpokladu, že se bude odehrávat jako ty minulé, což se stát nemusí). Existuje ovšem také varianta, že tento bull market bude charakterizován větší adopcí a může být klidně i delší díky zájmu ze strany velkých institucí, který zde předchozí bull markety prostě nebyl. 

Z cyklického pohledu se tak nacházíme v prostřední fázi bull marketu. V případě, že bude cyklický vývoj pokračovat, tak můžeme očekávat, že bull market skončí někdy v druhé polovině roku 2021. Pokud ovšem přijde bezprecedentní adopce, je klidně možné, že cyklický vývoj trhu získá jiná nádech. 

Pro investory je nicméně potřeba být nyní pozornější a dobře sledovat tržní vývoj, postupně vybírat zisky a nečekat až na úplné topy. Případné akumulace je pak potřeba provádět ve výraznějších propadech. 

Obchodujete na burze? Chytáte také altcoin sezónu?

Největší výběr altcoinů a nejlepší podmínky najdete na burze Binance – na tomto odkazu získáte při NOVÉ registraci VIP stálou 20% slevu na poplatcích!

.

5/5 - (5 votes)
Adam Kracík
 Simplecoin směnárna

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..