bitcoin analýza kurzu

Bitcoin – analýza kurzu. Vyhlídka na pěkný nákup

.

Kurz bitcoinu zažil vydařený týden

Vítejte u pravidelné týdenní technické analýzy a předpovědi na náš „populární“ víkend a následující dny. Pevně doufám, že ten minulý týden byl pro vás, zejména „longaře“ úspěšný a na vašich účtech přibyly nějaké ty zajímavé výnosy. Ten, kdo spekuloval podle mých doporučení, nakupoval při kurzu bitcoinu kolem 220 a prodával na 280, mohl na své pozici získat 60 USD na bitcoin, což činí hezkých 21% zisku. Ačkoliv to tedy minulý týden vypadalo všelijak, pozitivní nálada nakonec zvítězila a došlo k rychlému pohybu až k ceně přes 290 USD. Že bude následovat vybírání zisků bylo víceméně jisté, proto následovala korekce, která bude podle mě ještě pár dní pokračovat.

Zklidnění trhu, příležitost k nákupu

Červený kroužek ukazuje místo, kde dochází k protnutí fibonacciho úrovně 38.2% (retracement úroveň) a zároveň rostoucí trendové linie. Domnívám se, že tohle místo je ideálním místem k nákupu, za předpokladu, že tam cena doputuje. Rozhodně očekávám lehké zklidnění trhu, další výběr zisků a obecně pohyb spíš do strany, než nějakým radikálním směrem. To ovšem nevylučuje různé lokální pumpy a dumpy, které sice vypadají na podrobnějších grafech úchvatně, ale jak je vidět, na denním grafu je moc nepostřehnete, proto si myslím, že nemá smysl na ně reagovat. Ale určitě si je ještě užijeme.

Bitcoin graf - TA 6.2.2015Mé doporučení je prodat část pozice (pokud ji již nemáte prodanou) a počkat na nižší cenu kolem 262USD (cca 6400 Kč na Bitstocku . Poté pozici držet a těšit se na break vzhůru, ale přitom mít na paměti možný obrat na spodní trendové linii. A protože tam budou spekulanti dávat stoplossy, dají se také očekávat útoky na jejich pozice s cílem vydělat na vynuceném nevýhodném obchodu.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na btc trzích to platí dvojnásob.

úvodní foto: flickr cc amo_sol

 Simplecoin směnárna

Podobné články

4 comments

 1. Petr

  potrebuju slyset jasnou radu – koupit prodat, nejaky jasny signal, abych vedel, aha, v 17.30 si mam koupit 1 bitcoin a v sobotu rano mezi 8.00 a 9.00 prodejte o 20 usd draz..

  To je stejný jako by jste chtěl po p.Novakovi aby vám v úterý napsal jaké asi padnou ve středu v sportce čísla ze si pak vyberete výhru

 2. Doc. Ing. Vaclav Sykora CSc. ZS Chrudim

  Taky jsem propadnul tomu bitcoinovemu silenstvi a par si jich koupil, ale porad do toho jen rvu penize a zisk nemam zadny.

  Nezlobte se, ale vesite nam buliky na nos, vy pisete …“ kdo spekuloval podle mých doporučení, nakupoval při kurzu bitcoinu kolem 220 a prodával na 280, …“
  nic takovyho jste nikde nepsal, to jsou jen vymysly , mozna leda tak kdyz se zpetne podivate donektereho z vasich grafu…
  ale i sem napatlate sipky zelene nahoru cervene dolu do toho pak nejaky dalsi cary….
  Vy pisete poradenstvi chvilku tak pak zas naopak a do jednoho clanku pisete rady pro i proti a kdyz si to po sobe prectete tak z toho teda vubec nevidim zadnou jasnou radu, ted to nakup nebo ted to prodej. A navic na konec kazdyho clanku pisete
  ….. Tyto články nelze považovat za investiční poradenství …..

  s tim bezte do haje, ja ucim na zakladni skole v Chrudimi, na devitiletce a potrebuju slyset jasnou radu – koupit prodat, nejaky jasny signal, abych vedel, aha, v 17.30 si mam koupit 1 bitcoin a v sobotu rano mezi 8.00 a 9.00 prodejte o 20 usd draz..
  Tohle je jak u Cimrmana, Obchoduju podle tvych rad a mam ztratu minus 10 usd na bitcoin a to jeste s odrenyma usima, kdybych necetl jeste jeden blog tak jsem prisel skoro o vsechno. U mne bys dostal z metematiky na vysvedceni ctyrku mily studente..

  Mate psat jasny instrukce s jasnou stabni kulturou. Co ted teda mam jako delat? prodat nebo koupit, koukam do grafu cely den a pokazdy to udela opak toho co potrebuju.

  • Ondra

   Dobrý den.

   Chtěl bych se Vám omluvit, že nejsem věštec a ani nevlastním stroj času. Analýzy dělám ve svém volném čase na základě mých zkušeností na různých trzích a různých pozorování a testování. Zabýval jsem se psaním strategií pro počítač. Za tu dobu člověk zjistí, že předvídat pohyb na burze – všeobecně – je velice obtížná záležitost s nejistým výsledkem. Dalo by se to přirovnat ke snaze předpovědět výsledky voleb. Dokonce i renomované agentury ho nedokáží odhadnout.

   A proto je jakákoliv investice na burze zatížena patřičným rizikem a každý, kdo se rozhodne spekulovat a vydělávat na pohybech ceny by měl vědět co dělá a co může od toho očekávat. V zásadě každý – včetně Vás – by měl vědět, co je to technická analýza a umět si sestavit vlastní a najít všechny možné alternativy vývoje. Žádná analýza vám nikdy totiž nedokáže na 100% předpovědět budoucí vývoj. Dokonce i 50% jistota je nereálná záležitost. Kdyby bylo možné s jistotou předpovědět, zda je vhodný čas nákupu nebo prodeje, tak jsme všichni milionáři… Nebo taky ne, protože na burze je vždy výsledkem nula, tedy když někdo vydělává, musí nutně někdo prodělávat. Taková je realita. Dokonce je to drsnější, prý pouze 20% spekulantů vydělává 80% zisku z burzy. Zbytek buď paběrkuje, nebo těžce prodělává.

   Píšu své analýzy ve svém volném čase, přináším ostatním svůj pohled na věc, který nemusí být vždy správný. Navíc se snažím vždy ukázat možné alternativy a rizika, která z analýzy vyplývají. Každý si pak musí mou analýzu porovnat se svojí a srovnat si, zda odpovídá jeho představě a zda třeba v mé analýze není zmíněna nějaká výzva nebo riziko o kterém nevěděl. Nebo naopak, pokud něco já přehlídnu, může to napsat do diskuze. V každém případě platí, že pokud se rozhodnete podle analýzy obchodovat, vždy s ohledem na možná rizika, která to přináší, vždycky si před každým obchodem říct, za jakých podmínek budu pozici uzavírat a kterou ztrátu jsem ještě schopen unést.

   Je taky rozdíl, jestli obchodujete intradenně – kdy jsou rozhodující spíš minuty a sekundy, nebo obchodujete pozičně, kde pak používáte spíš denní grafy. Vzhledem k tomu, že analýza vychází týdně a ještě mezi napsáním a zveřejněním bývá často i půl dne zpoždění, cílím analýzu spíš na poziční obchodníky, tam se rozhodně nedozvíte přesnou hodinu, maximálně vám mohu doporučit, že o víkendu bude skvělá příležitost prodat. Pravděpodobněji Vám doporučím, že ideální čas k prodeji bude až cena vystoupí na určitou hodnotu, protože u pozičních obchodníků čas nehraje velkou roli.

   S přáním mnoho úspěchů při spekulaci.

   PS: Není pravda, že bych někomu věšel bulíky
   13.2. – „Mé doporučení na víkend zní: Opatrný nákup, profit-target: 280, stop-loss 210 USD“.
   20.2. – “ Pro nástupní cenu 240 USD a pro target 280 USD výchází zisk 40 USD, stoploss bych tedy volil na ceně 223 USD,“
   27.2. – Doporučuji počkat na rozuzlení situace, což znamená, že držet status quo. Kdo má pozici, ten jí držel, kdo ji neměl, ten neměl nakupovat.
   6.3. – byl dosažen target, takže prodat.

   • Karel

    Lépe bych to nenapsal… Technická analýza není dogma, jen ukazatel, kterým směrem se může ubírat trend (a toho se drží většina spekulantů). Buď obchoduji intradenně, to však znamená v podstatě na plný úvazek a s připuštěním všech rizik (a pokud možno s vyloučením emocí, jen s jasně danou a bezpodmínečně dodrženou strategií), nebo si stanovuji střednědobé a dlouhodobé cíle. Především se při sledování aktuálních grafů snažím prodat při jakémkoliv větším (v podstatě neočekávaném) nárůstu ceny, nebo naopak nakoupit při výrazném poklesu. A pokud jde o návod – dnes v 10 hodin nakupujte, zítra v 18 hodin prodejte – zažil jsem i pokusy o podobné predikce (dokonce formou placených SMS), nikdy však nechybělo důrazné varování, že je vše na vlastní riziko a bez záruk… Stejné je to např. u webů, které poskytují placené tipy na sportovní výsledky. Nic není stoprocentní. Snažte se o získání maximálního množství relevantních informací (doporučení a fundamentálních, či technických ukazatelů) a poté se rozhodujte. Pokud možno s takovými prostředky, u kterých vás případná ztráta nebude zas tak bolet. Na každého milionáře připadá 999 tisíc ostatních, kteří mu na ten milion přispějí…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..