analýza kurzu - bitcoin

Bitcoin – analýza kurzu. Kdy to bouchne?

Spekulanti vyčkávají, supi krouží okolo..

Týden utekl jako voda a máme tu další páteční analýzu na víkend a na příští týden. Nedávno jsem se zamýšlel, proč vlastně začínáme v pátek, jestli by nebylo logičtější předpovědi vydávat v pondělí. Pak jsem si vzpomněl, že impulsem k tomu byly pravidelně se opakující nedělní dumpy, jako by bitcoinový svět chtěl ukázat, že největší události se mají dít právě o víkendu. Asi možná proto, že ve všední den spekulanti vydělávají na akciích. Kdo ví. Každopádně další víkend před námi, co nás může čekat?

Od začátku února se kurz bitcoinu prakticky nehýbe a pokud se někam pohne, vždycky se vrátí na základní úroveň. Tou se stala cena 223 USD a všichni obchodníci na všech burzách kolem této ceny krouží jako supi. Zřejmě jedna polovina očekává další dump a druhá se na něj pečlivě připravuje. Jinak si nedokážu vysvětlit důvod tak velkých nákupních příkazů v hloubce trhu (burza Bitfinex) začínající na úrovni 200 USD a níže (a tam někde hluboko na kótě 100 USD najdeme i nákupní příkaz Marka- Slushe – držím palce). V minulém týdnu se přitom několik dumpů uskutečnilo, nikdy však nestrhly cenu dost nízko a zpravidla velice rychle byl cenový skok vymazán.

bitcoin cena analýza

Papiňák před výbuchem

Raději napíšu, že článek vzniká o půlnoci ze čtvrtka na pátek, to proto, že může velice rychle zastarat. V současné době situace připomíná Papinův hrnec před výbuchem. Tak jak cena krouží kolem 223 USD, její trajektorie nám do grafu namalovala trojúhelník. Nejde ale o klasický dumpovací trojúhelník, který má základnu vodorovně, tam by se zcela jistě dal očekávat prudký pokles. Tady na tom je vidět významný tlak nakupujících, jejichž příkazy pod rovnovážnou cenou začínají houstnout a je zde určitě jistý potenciál, který by mohl vést růstu až na cenu 280 USD.

Těch důvodů je ale víc (některé nejsou na grafu) – Kromě nezvyklého trojúhelníku je faktem, že cena se ve své poslední fázi dostala pod 223 USD a to za minimálního objemu. Dalším důvodem je, že Elliotova medvědí vlna skončila v lednu na 166 USD a od té doby probíhá korekční vlna, které však stále chybí třetí vrchol a ten by měl být nejméně ve stejné výši jako její první vrchol. Třetím důvodem je pak fakt, že celkový propad kurzu bitcoinu, který sledujeme od začátku roku 2015 byl velice prudký, prudší, než ty předchozí, zvlášť v poměru. Pokud cena padne o 100 USD a skončí na 350 USD, je to méně, než když stejně velký propad skončí na 200 USD. I tohle si nějakou korekci zaslouží.

Doporučení na víkend: Opatrný nákup, profit-target: 280, stop-loss 210 USD (RRR >= 2,5). Pořád je potřeba mít na paměti, že stále se mohou objevit spekulanti s vlastnictvím obrovského množství bitcoinů, které budou chtít udat v jeden den v jednu hodinu a to dělá jakoukoliv spekulaci na tomto trhu automaticky rizikovou.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na btc trzích to platí dvojnásob.

 bitcoin burza coinmate
Bitcoin – analýza kurzu. Kdy to bouchne?
4.5 (90%) 4 hlas[ů]

Ondřej Novák

Programátor, analytik, o bitcoiny se zajímám od roku 2010, přičemž od září 2013 intenzivněji. Trandingu se na amaterské úrovni věnuji už přes deset let. Kryptoměnu netěžím, na bitcoinu mě láká zejména technologie a také mnohem dostupnější trading. Donate btc address: 32pktjg3kzXL8zQzeNXyrqqHtb3g3dLsqF Donate LTC address: MCoARJaR4aDm9g61gf7gmZiHPbGZemNtMG
Ondřej Novák
 Simplecoin směnárna

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.