bitcoin na vzestupu raketa

Bitcoin analýza: Akumulace obvykle předchází vzestupu

Ceny drží klíčové supporty

Ve světě BTC se toho z cenového hlediska nic moc neděje, což je dobře viditelné i na cenových grafech. Cena bitcoinu i Etherea se pohybuje nad klíčovými supporty, což je jednoznačně bullish znamení. 

bitcoin 200 day moving average odraz

Graf výše ukazuje denní časové rozmezí a jak je vidět, tak momentálně hraje na denním grafu poměrně klíčovou roli 200 Day moving average. Cena BTC se od tohoto klouzavého průměru prozatím odráží. 

bitcoin nad 20WMA graf

Na týdenním grafu je vidět pokračování nastoupeného trendu. Cena se momentálně drží v dostatečném odstupu od 20 WMA. Jak jistě všichni čtenáři vědí, tak 20 WMA je historicky hranice, nad kterou se dá říci, že jsme v bull marketu. 

Dobré zprávy také přináší MACD, které jasně indikuje obrat nedávného propadu a zdá se, že jsme opět na dobré cestě za cenovým vzestupem. To v podstatě reflektují i on-chain data o akumulaci na nynějších levelech. 

20WMA Ethereum vzestup

Na týdenním grafu u Etherea můžeme vidět jasnou stoupající tendenci. 20 WMA zde hraje podobně signifikantní roli jako u BTC a jak je vidět na grafu, tak i u ETH se nacházíme v bezpečné vzdálenosti od tohoto plovoucího průměru. MACD na týdenním grafu také napovídá konci propadu a hledání nových výšin. 

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Ethereum DMA 50

Při pohledu na denní graf ETH je vidět, že cena ETH respektuje jako signifikantní hranici 50 DMA. Pro následující bull run se tak 50 DMA u ETH jeví jakožto hranice, která je hodná sledování. Nyní se opět nacházíme v bullish teritoriu. 

Celkově se nám u technické analýzy nabízí obrázek, kdy se nacházíme na klíčovými cenovými hranicemi a můžeme tak předpokládat, že pravděpodobnost vzestupu je nyní podstatně vyšší.

On-chain analýza – akumulace v plném proudu

Z následujících grafů je možno vyčíst jednu primární tendenci, která se dá shrnout jako akumulace. Nejprve se podíváme na metriku SOPR. 

bitcoin SOPR adjusted

Spent output profit ratio ukazuje, jestli investoři realizují zisk nebo ztrátu. Pokud se SOPR nachází na hranici 1, tak jsou mince v pohybu za stejnou cenu, za jakou byly nakoupeny. Pod hranicí 1 prodávají investoři ve ztrátě a nad hranicí 1 v zisku.

Na grafu je vidět, že za sebou máme období kapitulace primárně nových hráčů, které trh vypekl a oni prodali své draze nakoupené mince. Nyní zde máme nový trend. Při prvotním vzestupu realizovali zisk mnozí investoři v domnění, že se může jednat o dead cat bounce a tedy postupný přechod do bear marketu. Trh nicméně tyto prodeje absorboval a cena dále roste. Prodeje v očekávání vyšších cen nyní poklesly, což indikuje vysokou důvěru v pokračování vzestupného trendu. 

bitcoin akumulují zkušení hráči

Hnacím motorem vzestupu jsou nyní akumulující zkušenější hráči, protože aktivita na BTC síti je relativně nízko oproti hypu v první polovině roku. To v podstatě znamená, že na trh neproudí tolik nových investorů. 

bitcoin vytíženost sítě

BTC síť je nyní poměrně málo vytížená. Tento fakt víceméně ilustruje identické závěry jako předchozí graf, kdy se ukazuje, že neprobíhá souboj o to, kdo dokáže na BTC blockchainu odeslat transakci. V kombinaci s rostoucí cenou se tak evidentně jedná o pokračující akumulaci. 

 burza binance

 

btc hodl waves graf

HODL Waves (starší mince – 3 měsíce až 3 roky) graf nám ukazuje, že jsou to právě dlouhodobější hodleři, kteří nynější propad využili k akumulaci. Mince starší než půl roku ukazují jasně na akumulační tendenci, kdy se na nynějších cenách investoři nechystají prodávat. 

Jak je také vidět, tak při vzestupu na 64 tisíc za BTC přebrala kontrolu dynamika distribuce v bull marketu. Podle klasického pořekadla buy the dip se velká část investorů rozhodla, že se nejedná o přechod do bear marketu a naopak se jedná o příležitost k nákupu levnějších mincí. 

ethereum hodl waves

U Etheru je k vidění identický trend, který má jenom silnější podobu a akumulace zde probíhá rychleji. To napovídá tomu, že altcoiny si povedou finančně lépe v následující fázi bull marketu. 

U “mladých” ETH mincí vidíme identický obrázek. Jejich počet výrazně klesá. To značí, že lidé se nechtějí momentálně svých minci zbavovat a přeprodávat je, protože očekávají vyšší ceny. 

Závěr

Nacházíme se jednoznačně v období akumulace, která je u Etheru silnější než u BTC. Obě hlavní kryptoměny si nicméně mohou podat ruku, protože jdou po stejném trendu. Dlouhodobější hodleři akumulují a z určité skupiny nově příchozích se také stali noví hodleři, kteří se na nynějších cenách již chystají prodávat. 

Vzestup na nové ATH se tak nyní spíše jeví jako otázka času než cokoliv jiného. S koncem léta je možné očekávat opětovný návrat nových investorů, který bude akcelerovat po překročení předchozích ATH. 

Brzy tak můžeme být svědky klasického krypto kolečka. Cena roste -> média informují o růstu ceny -> potenciální investoři jsou vystaveni novým informacím a začínají nakupovat -> Cena roste -> média informují více …. a tak dále. Až do té doby, kdy tlak na prodej bude natolik masivní, že trh nezvládne absorbovat prodávané mince a budeme mít na krku bear market. 

Spekulujete? Kupujete dole a prodáváte nahoře?

Největší výběr altcoinů a nejlepší podmínky najdete na burze Binance – na tomto odkazu získáte při NOVÉ registraci VIP stálou 20% slevu na poplatcích!

.

5/5 - (6 votes)
Adam Kracík
 Simplecoin směnárna

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..