bitcoin kurz vývoj 2014

Bitcoin – aktuální analýza. Medvědi na tahu?

Bitcoin – technická analýza. Jde vše podle očekávání?

O minulém víkendu jsem očekával spíš pokračování vybírání zisků z předchozího růstu, avšak připouštěl jsem i pohyb do strany. Vybírání zisků se nakonec přesunulo až na tento čtvrtek, kdy cena za jeden bitcoin opustila oblast kolem 380 dolarů a v rámci jednoho dne spadla o 20 dolarů níže. Každému tak připomněla, že medvědi ještě neodešli a nějakou dobu s námi pobudou.

Má to tedy znamenat, že budou bitcoiny ještě levnější? Podle mnoha názorů, které se šíří internetem to vypadá, že investorů s takovou představou přibývá. A tady by se měl mít člověk na pozoru. Platí totiž pravidlo, že čím víc něco investoři očekávají, tím snadněji dojde k opaku.

Pohled na denní graf – bitcoin kurz Bitstamp

Graf je tentokrát oddálen tak, aby zobrazoval i situaci v dubnu. Tam je dobře vidět, jak se cena vyvíjela po několika dnech panických výprodejů, kdy bylo dosaženo tehdejšího minima 339 dolarů za bitcoin. Mimochodem, pořád je to níže, než je dnešní cena. Je vidět, že poté došlo ke korekci až k ceně 548 a došlo k dotyku u tehdejší klesající trendové linie. Pak kurz bitcoinu chvíli stagnoval, dokud nedošlo k výprodejům, které srazily cenu na tehdejší support 431.

kurz bitcoinu říjen 2014

Když porovnáme vývoj v dubnu s vývojem v říjnu, lze vidět, že se cena vyvíjí velice podobně. Pouze na jiných cenových hladinách. Tentokrát se support pohybuje kolem ceny 350 dolarů a proto lze očekávat, že se případný pád kurzu zastaví právě na této úrovni. Může samozřejmě dojít ke krátkodobému překmitnutí, ale k ustálení by nakonec mohlo dojít právě zde. Na grafu je naznačeno oranžovou čarou. Ta čára by přitom měla vyjadřovat sedmidenní klouzavý průměr, proto je třeba počítat s tím, že aktuální cena může být krátkodobě níže i výše.

Co čekat v příštích dnech?

Má rada na víkend a příští týden. Kurz bitcoinu půjde nejspíš do strany. Rozhodně nenakupujte se stop lossem těsně pod 350, mohlo by dojít k jeho proražení. Prodeje také nemusí být ziskové. Případnou otočku lze očekávat až v listopadu po proražení klesající zelené linie.


Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na btc trzích to platí dvojnásob.

 burza binance

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

4.7/5 - (7 votes)

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..