Bitcoin – aktuální analýza. Kam se pohne kurz?

Ve spolupráci s analytiky Bitfond.com přináší BTC TIP tento týden nový odhad vývoje kurzu bitcoinu. Podobné odhady zde budou zveřejňovány pravidelně – zatím ve frekvenci 2x týdně. Nastanou-li na trhu nenadálé zvraty a události, které stojí za zaznamenání, najdete je zde samozřejmě v mimořádném vydání…

Kurz bitcoinu – stagnace, nebo stabilita?

Minulý týden se cena bitcoinu krátkodobě dostala k hranici 550 USD/1BTC (Bitstamp) a jak předpověděla poslední analýza, byla to přesně tato hranice silnější rezistence, od které se odrazil kurz znovu směrem dolů – alespoň v krátkodobém výhledu. Slabší poptávka a malý objem obchodů naznačuje, že se po překročení hranice 500 dolarů dostal bitcoin do fáze stagnace – a odpovídá tomu i „přešlapování na místě“, kterého jsme svědky v posledních dnech.

Po korekci na úroveň 470 USD od velikonoční neděle nevidíme nová maxima, naopak – probíhá testování podpory (supportu) v úrovni 470 – 485 $. A je také pravděpodnější, že další zvyšování ceny bitcoinu a pohyb nahoru obecně můžeme očekávat, až najdeme nové současné minimum.

Několikadenní minimální pohyby však nevypovídají o ničem, co by se dalo nazvat stabilitou kurzu, neodpovídají tomu především objemy obchodu, které jsou nyní mimořádně malé.

Co ukáží nejbližší dny?

Poslední minimum a cenová hladina, kde Ichimoku cloud (trendový ukazatel technické analýzy) vytvořil ploché dno na 4 hodinovém grafu, tj. cca 470$, poskytuje zatím dostatečnou podporu. Pokud se kurz bitcoinu nedostane pod tuto hodnotu, mohla by se cena opět zvyšovat nad 500$. (pravděpodobnost 50%)

analýza kurzu bitcoinu

Pokud se cena propadne pod 470$, je pravděpodobné, že se dá další odraz předpokládat na úrovních 438 – 445$, nebo až někde v pásmu silné a poslední testované podpory 400 – 420 $ (pravděpodobnost 40%).

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Odpověď by mělo přinést následujících 24 – 48 hodin. Osobně se přikláním k tomu, že bude v nejbližších dnech docházet k „hledání dna“, od kterého se kurz odrazí k dlouhodobějšímu růstu, jak naznačila minulá analýza.

Chcete-li mít pravidelné informace o dalším předpokládaném vývoji ceny bitcoinu, sledujte pravidelné analýzy.

zdroj: Bitfond.com

 burza binance
4.5/5 - (2 votes)
Karel Fillner

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..