kurz bitcoinu 2014

Bitcoin – aktuální analýza. Dostane se kurz ke 400 $?

V poslední analýze se ukazovala velká pravděpodobnost, že pokud se kurz bitcoinu propadne pod 470 $, dá se další odraz předpokládat kolem hranice 438 – 438 $, případně až na úrovni 400 $.

Jak se projevily události v Číně?

Ani nejnovější zprávy z Číny o uzavření depozitních účtů některých směnáren nesrazily cenu bitcoinu k hodnotám blížícím se avizované podpoře na 400 USD/1BTC. V pondělí ráno byl bitcoin na Bitstampu za 424 $ a od té doby se pomalu šplhá opět vzhůru.

Další vývoj ceny bitcoinu

V střednědobém až dlouhodobém horizontu se může jevit nákup za současnou cenu do 450 USD jako výhodná investice pro další týdny až měsíce. Současný kurz je na týdenním grafu ve spodní části Bollingerova pásma, u konce korekčního trojúhelníku z maxima 1163 USD. Je nad vícekrát testovaným supportem 382 – 420 $, ale z tohoto pohledu také těsně před obdobím, kdy může Ichimoku cloud brzy poskytnout podporu ve vyšších hodnotách.

analýza kurzu bitcoinu duben 2014

Krátkodobý horizont vývoje kurzu bitcoinu

Pokud kurz bitcoinu v nejbližších dnech a hodinách nepřekoná support 470 USD z dřívějších dnů a 0.5 fibonacciho úrovně zpětných pohybů, může se opakovat hledání minima a testování podpory v úrovni 400 – 425 USD (s pravděpodobností 50%).

analýza kurzu bitcoinu 2014

Pokud by však byla silnější poptávka, která by stačila na zvýšení ceny ze současných cca 450 USD na více než 472 USD,  můžeme předpokládat, že by byl další vzestupný trend potvrzený (pravděpodobnost 40%).

 


reklama:

Nakupuj a obchoduj kryptoměny na Binance, nejlepší a nejlevnější burze na světě. Ve spolupráci jsme pro tebe připravili speciální slevy a bonus až do 50 USD 😮! Vytvoř si účet přes >>>tento odkaz<<< a získej doživotní slevu na poplatky 😎. Návod, jak jednoduše a levně koupit a obchodovat kryptoměny, najdeš v tomto článku.


 

Osobně se i přes nižší pravděpodobnost z technické analýzy přikláním k této druhé možnosti, i s ohledem na to, že jsem po „čínském banu“ čekal daleko větší propad.

O dalším vývoji kurzu bitcoinu se opět dočtete v pravidelné analýze na konci týdne, případně v e-mailovém zpravodaji.

 burza binance
5/5 - (2 votes)
Karel Fillner

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..