bitcoin právní aspekty

Bitcoin a právo- smluvní vztahy při užívání kryptoměn

.

Kupujete kryptoměny nebo jimi platíte? Používáte kryptoměnové peněženky? Nebo obchodujete s kryptoměnami na burzách? Potom přijďte na v pořadí druhou přednášku ze série Bitcoin a právo v Paralelní Polis. Tentokrát se advokáti Pavel Urbaczka a Radim Kozub zaměří na praktické otázky týkající se nejčastějších smluvních vztahů, které při transakcích s kryptoměnami vznikají. Současně se dozvíte i informace o obchodních podmínkách vybraných kryptoměnových služeb a obchodních platforem.

V listopadu 2016 jsme přednáškou na téma „Úvod do právních aspektů kryptoměn“ v Paralelní Polis a za její laskavé podpory zahájili sérii přednášek na téma kryptoměn a práva. Cílem přednáškového cyklu je postupně rozebrat jednotlivé právní oblasti, které se kryptoměn týkají a zvýšit tak celkové právní povědomí o této nové a právně dosud neprobádané oblasti.

V první části přednášky se dozvíte o základních a nejčastějších smluvních vztazích, které při používání kryptoměn vznikají. Budeme se věnovat například právním poměrům vznikajícím při koupi a prodeji kryptoměn, jejich darování, nebo využití jako platebního prostředku. Zaměříme se také na to, zda a jak lze použít kryptoměny při zajištění závazků – např. zřízením zástavního práva k nim.

Vzhledem k tomu, že mimoburzovní transakce jsou takřka neoddělitelně spojeny s užíváním kryptoměnových peněženek, chceme poukázat také na právní specifika jejich užívání, a to s ohledem na obvyklá ujednání v obchodních podmínkách poskytovatelů peněženek i volby zahraničních právních řádů jako rozhodného práva. Na to naváže část zaměřená na nákup a prodej kryptoměny prostřednictvím směnáren nebo burz. V závěru se dotkneme také právního rozměru nabývání kryptoměn při jejich těžbě.

Pokud Vás uvedená problematika zajímá, zveme Vás na přednášku, která se uskuteční dne 17. 1. 2017 od 18:30 v Paralelní Polis, a to na téma „Smluvní vztahy při užívání kryptoměn“. Přihlásit se můžete také na tomto Facebook eventu.

Těšíme se na vás.

Pavel Urbaczka, advokát

Radim Kozub, advokát

728x90

Karel Fillner

O bitcoiny se zajímám od r. 2012. Nejdřív jsem se zabýval jen tradingem, denním obchodováním na bitcoinovém trhu - teď však objevuji více možnosti spojených s rozvojem kryptoměn. Organizuji veřejné prezentace, přednášky a školení o bitcoinu, poskytuji konzultace, píšu tento blog - a baví mě to čím dál víc 🙂
Donate - bitcoin tips: 14MLqx6LeKZkxPSaKPxyekM4Nh77P1CiQ1
Karel Fillner

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..