bitcoin právní aspekty

Bitcoin a právo- smluvní vztahy při užívání kryptoměn

.

Kupujete kryptoměny nebo jimi platíte? Používáte kryptoměnové peněženky? Nebo obchodujete s kryptoměnami na burzách? Potom přijďte na v pořadí druhou přednášku ze série Bitcoin a právo v Paralelní Polis. Tentokrát se advokáti Pavel Urbaczka a Radim Kozub zaměří na praktické otázky týkající se nejčastějších smluvních vztahů, které při transakcích s kryptoměnami vznikají. Současně se dozvíte i informace o obchodních podmínkách vybraných kryptoměnových služeb a obchodních platforem.

V listopadu 2016 jsme přednáškou na téma „Úvod do právních aspektů kryptoměn“ v Paralelní Polis a za její laskavé podpory zahájili sérii přednášek na téma kryptoměn a práva. Cílem přednáškového cyklu je postupně rozebrat jednotlivé právní oblasti, které se kryptoměn týkají a zvýšit tak celkové právní povědomí o této nové a právně dosud neprobádané oblasti.

V první části přednášky se dozvíte o základních a nejčastějších smluvních vztazích, které při používání kryptoměn vznikají. Budeme se věnovat například právním poměrům vznikajícím při koupi a prodeji kryptoměn, jejich darování, nebo využití jako platebního prostředku. Zaměříme se také na to, zda a jak lze použít kryptoměny při zajištění závazků – např. zřízením zástavního práva k nim.

Vzhledem k tomu, že mimoburzovní transakce jsou takřka neoddělitelně spojeny s užíváním kryptoměnových peněženek, chceme poukázat také na právní specifika jejich užívání, a to s ohledem na obvyklá ujednání v obchodních podmínkách poskytovatelů peněženek i volby zahraničních právních řádů jako rozhodného práva. Na to naváže část zaměřená na nákup a prodej kryptoměny prostřednictvím směnáren nebo burz. V závěru se dotkneme také právního rozměru nabývání kryptoměn při jejich těžbě.

Pokud Vás uvedená problematika zajímá, zveme Vás na přednášku, která se uskuteční dne 17. 1. 2017 od 18:30 v Paralelní Polis, a to na téma „Smluvní vztahy při užívání kryptoměn“. Přihlásit se můžete také na tomto Facebook eventu.

Těšíme se na vás.

Pavel Urbaczka, advokát

Radim Kozub, advokát

 bitcoin burza coinmate
Karel Fillner

Karel Fillner

O bitcoiny se zajímám od r. 2012. Nejdřív jsem se zabýval jen tradingem, denním obchodováním na bitcoinovém trhu - teď však objevuji více možnosti spojených s rozvojem kryptoměn. Organizuji veřejné prezentace, přednášky a školení o bitcoinu, poskytuji konzultace, píšu tento blog - a baví mě to čím dál víc 🙂 Donate - bitcoin tips: 14MLqx6LeKZkxPSaKPxyekM4Nh77P1CiQ1
Karel Fillner

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *